Powiększanie ust kwasem hialuronowym kilka podstawowych informacji

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jeszcze kilkanaście lat temu zarezerwowane było tylko dla najbogatszych. Dziś jednak jest dostępne dla każdego i cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak z kilku przyczyn, po pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemalże od razu. Z racji małej ilości używanego preparatu zabieg ten nie kosztuje nie wiadomo jakich pieniędzy. Dodatkowym atutem jest fakt, że należy on do jednego z najbezpieczniejszych. Daje natomiast szybkie i doskonałe efekty.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, polisacharyd z grupy glikozoaminoglikanów. Mógłbym tu podać definicję i inne szczegółowe dane, ale po co skoro zrozumieją to tylko naukowcy. W prostych słowach, kwas hialuronowy to związek występujący naturalnie w ludzkim organizmie. Występuje w skórze, mazi stawowej czy w ścianach naczyń krwionośnych. Wraz z wiekiem stopniowo zanika powodując starzenie się skóry.

powiększone usta

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawiających się nad tym zabiegiem zadaje to pytanie. I bardzo dobrze, nie ważne jaki zabieg, zawsze należy dobrze zapoznać się z wszelkimi informacjami. Wracając jednak do tematu, jak już pisaliśmy wcześniej kwas ten występuje w naszym organizmie i z racji tego jest też przez niego dobrze tolerowany. Istnieje minimalne ryzyko alergii, ale występuje ona bardzo rzadko. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny a ewentualne skutki uboczne spowodowane są zazwyczaj niekompetencją lekarza a nie samym kwasem. Pomimo tego, iż zabieg ten należy do jednych z najbezpieczniejszych, nie należy wykonywać go byle gdzie. Warto poszukać sprawdzonych salonów stosujących certyfikowane środki. Zwracajmy też uwagę na cenę, im niższa tym większe prawdopodobieństwo stosowania preparatów niskiej jakości. Warto na pierwszym spotkaniu z lekarzem poprosić go o pokazanie nam opakowania kwasu hialuronowego i dokładnie go sprawdzić w Internecie. Od jakości preparatu zależy też czas utrzymania się efektów. Pamiętajmy lekarz ma obowiązek poinformować nas o stosowanych medykamentach.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Pamiętajmy, każdy zabieg powinien być dokładnie omówiony z lekarzem. Tak też powinno być w przypadku powiększania ust. Działania z naszej strony polegają głównie na powstrzymaniu się na kilka dni przed zabiegiem od takich przyjemności jak sauna, solarium czy opalanie. Odstawiamy wszelkie leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, o ile takie przyjmujemy. Przynajmniej dzień przed zabiegiem nie pijemy alkoholu i nie palimy papierosów. Niewskazany jest też wzmożony wysiłek fizyczny.

Przed samym zabiegiem podawane jest nam znieczulenie, zazwyczaj są to specjalne kremy znieczulające. Lekarz przy pomocy strzykawki wstrzykuje kwas w usta od strony jamy ustnej. Jest to od kilku do kilkunastu nakłuć. Następnie lekarz masując usta rozprowadza preparat tak by osiągnąć planowany efekt. Wszystko to trwa ok 30 minut. Kwas hialuronowy jest w naturalny sposób wchłaniany przez nasz organizm, dlatego efekty utrzymują się od pół roku do roku. Po tym czasie zalecane jest powtórzenie zabiegu.